Kupiłeś nowy samochód, w końcu z automatyczną skrzynią biegów. Jeździsz sobie wygodnie, aż Twój przebieg osiąga wartość, przy której należy wymienić olej silnikowy. Przy manualu nie było większego problemu, ale teraz jest wymarzony automat. Jak wymienić olej w automacie? Jedną z opcji jest wizyta w serwisie Toyoty Zabrze – zapraszamy serdecznie!

Samodzielna próba

Tak to już jest, że samochody najbardziej lubimy wtedy, kiedy poza wlewaniem paliwa nic więcej nie musimy przy nim robić. Niestety, prędzej lub później następuje mniej przyjemny moment, jakim jest wymiana części i komponentów, a w tym wymiana oleju silnikowego. A tym gorzej, gdy jest to wymiana w automacie. Oczywiście można to zrobić samemu, ale potrzebne nam będą specjalne ciuchy, bo olej niestety do substancji łatwo spieralnych nie należy. Należy też znaleźć miejsce do wymiany, co bywa jeszcze bardziej skomplikowane, bo to jednak nie dolanie płynu do spryskiwaczy tylko oleju i to jeszcze w automacie, do którego dostęp jest co najmniej skomplikowany. Potem następuje szereg jeszcze mniej przyjemnych czynności.

Skutki wymiany na własną rękę…

Jesteśmy spoceni, brudni, zmęczeni, a do tego źli bo pisali, że to łatwo i przyjemnie, a tu Ty cały w oleju, Twój samochód też, podłoga również oberwała i o zgrozo! Dobre zakończenie byłoby takie, gdyby mimo plagi nieszczęść olej był wymieniony, złe (i częstsze) że samochód nadal ma w sobie stary olej, albo nie ma go wcale. Jakby nie było lądujemy w serwisie. Jak wymienić olej w automacie?

Serwis ASO górą – jak wymienić olej w automacie?

A teraz wyobraźmy sobie, że zamiast tego wszystkiego od razu jedziemy do serwisu. W czystych ciuchach, przekazujemy kluczyki uśmiechniętemu panu z biura obsługi klienta. W tym czasie, kiedy nasz samochód ma wymieniany olej, my pijemy pyszną kawę i możemy się zrelaksować. Odbywa się to też z korzyścią dla samochodu. Olej, który zostanie wlany do naszego samochodu będzie dopasowany do potrzeb jego silnika i dobierany zgodnie z zaleceniami producenta. Dzięki wysokiej jakości urządzeniom i na bieżąco szkolonym pracownikom nie ma tam miejsca na pomyłkę. Fachowa obsługa i rzetelne podejście do pracy są gwarantem wysokiej jakości usług, które przekładają się na dłuższą żywotność samochodu. A przecież najbardziej zależy nam na tym, by nasze cztery kółka były z nami jak najdłużej. Jesteśmy zadowoleni, bo wypiliśmy dobrą kawę i mieliśmy parę chwil dla siebie, a nasz samochód jest w tym czasie w najlepszych rękach.