Jeśli w trakcie jazdy Twój samochód był ściągany na prawo lub lewo, oznacza to, że musisz wykonać geometrię kół. Jest ona niezwykle ważna, ponieważ dobra regulacja zapewnia nie tylko świetną przyczepność, ale przede wszystkim wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy. Sprawdź, kiedy powinieneś wykonać geometrię kół oraz czemu warto na nią postawić. W serwisie Toyoty Zabrze zrobimy to sprawnie i z pełnym profesjonalizmem – odwiedź nas już dzisiaj!

Czym jest geometria kół?

Geometria kół to nic innego, jak zestaw paramentów, które definiują ułożenie kół podczas jazdy. To właśnie od tej usługi w dużej mierze zależy Twój komfort podróżowania. Jeśli geometria zawieszenia została prawidłowo wykonana, wtedy Twoje auto bez problemu spisuje się na drodze, a świetna przyczepność wpływa na precyzję prowadzenia pojazdu.  W innym przypadku samochód nawet na równej jezdni będzie ściągany na prawo lub lewo, co przekłada się na trudności z utrzymaniem odpowiedniego pasa ruchu. W takich przypadkach warto odwiedzić dobry serwis mechaniczny, ponieważ geometria kół wpływa na bezpieczeństwo w trakcie jazdy, a także obniża zużycie opon i zwiększa oszczędność na paliwie.

Jakie przyczyny wpływają na utratę geometrii kół?

W wielu przypadkach utrata geometrii zawieszenia jest skutkiem wjechania z dużą prędkością w dziurę w jezdni. Za ten stan rzeczy może też odpowiadać zużycie elementów układu zawieszenia lub kierowniczego, a także uderzenie kołem w przeszkodę.

Kiedy powinniśmy wykonać geometrię kół?

Od geometrii kół zależy praca opon, a także układu kierowniczego. Z tego też powodu należy ją wykonywać po sezonowej wymianie opon lub w momencie, w którym wymienione zostały elementy układu kierowniczego. Przeprowadzenie geometrii zawieszenia gwarantuje Ci nie tylko dobrą przyczepność oraz bezpieczeństwo na drodze, ale też to pewność, że opony przez długi czas zachowają swój dobry stan.  Ponadto geometria kół wpływa również na układ kierowniczy i to, jak precyzyjnie on pracuje. Dlatego też tą usługę powinno traktować się nie tylko jako sposób przedłużenia żywotności opon, ale też i zawieszenia.

Na wykonanie geometrii kół zapraszamy kierowców z Gliwic, Zabrza, Katowic i okolic.