W tym roku zima jest wyjątkowo łagodna. Praktycznie nie ma śniegu, a jeśli się pojawia to w śladowych ilościach. To sprawia, że niektórzy kierowcy ociągają się z wymianą opon. Dowiedz się, dlaczego nie warto z tym zwlekać i umów się na wymianę opon już teraz!

Zadbaj o bezpieczeństwo

Opony zimowe i  letnie są przystosowane do zupełnie innych temperatur. „Zimówki” są wykonane z miękkiej gumy, która jest odporna na twardnienie. Często wzbogaca się je uelastyczniającymi dodatkami. Mają porowatą strukturę. Sprawiają, że samochód ma dużo lepszą przyczepność. Są kierowcy, którzy czekają na wymianę ogumienia dopiero, kiedy spadnie pierwszy śnieg. To złe podejście. Po pierwsze, opony letnie nie są bezpieczne, kiedy temperatura na dworze spadnie do 5-7 st. C. Po drugie, nigdy nie wiemy, kiedy pojawi się śnieg, a wówczas dojazd w wybrane miejsce będzie znacznie utrudniony. W takiej sytuacji lepiej pozostać w domu lub skorzystać z innego środka transportu.

Wymień opony w serwisie Toyoty

Najlepiej wymieniać opony w autoryzowanym serwisie, który dysponuje niezbędnym sprzętem, np. profesjonalną wyważarką. Wykwalifikowani  mechanicy zadbają o odpowiednie ciśnienie w kołach, a także dopasują opony z odpowiednią homologacją, indeksem prędkości i nośności.  Takich standardów nie ma w sezonowych punktach wymiany opon, np. przy dużych marketach. Stąd też jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i pasażerów, wymień opony w serwisie Toyoty.

Skorzystaj z hotelu opon…

Zaletą korzystania z autoryzowanych serwisów jest także hotel opon. To bardzo wygodne. Nie trzeba bowiem martwić się o to, gdzie trzymać opony ani zastanawiać się, kiedy najlepiej je wymienić. Właściciel auta otrzymuje bowiem informację z punktu ASO, że pora zmienić ogumienie i umawia się na dogodny termin. Podczas kiedy mechanicy zajmują się jego samochodem, on może swobodnie napić się kawy i chwilę odpocząć. Nie zwlekaj, jak najszybciej wymień opony w serwisie Toyoty.